Lietuvos Biotechnologų Asociacija (LBTA) jungia Lietuvos biotechnologijos sektoriaus įmones, universitetus, bei skatina biotechnologijos mokslą bei platesnį jo pritaikymą Lietuvos ekonomikoje sprendžiant globalias aplinkosaugos ir gyvenimo kokybės iššūkius.

Prioritetinės sritys

GYVYBĖS MOKSLAI

Gyvybės mokslų augimas Lietuvoje yra vienas sparčiausių Europoje. Kasmetinis gyvybės mokslų sektoriaus augimas sudaro apie 19%. Tai lemia gerai išvystyta infrastruktūra, universitetų ir mokslo centrų kompetencijos, auganti pramonė, pritrauktos užsienio investicijos bei valstybės dėmesys sektoriui.

MEDICINOS TECHNOLOGIJOS

Lietuva siekia tapti aukštųjų technologijų centru regione. Lietuvoje veikiančių farmacijos ir medicinos biotechnologijų įmonių eksportas sudaro apie 90%, aktyviai kuriasi startuoliai. LBTA veikia kaip Lietuvos Sveikatos Technologijų Ekosistema globaliame ECH Alliance tinkle.

BIOEKONOMIKA

Bioekonomika – tai ekonomikos dalis, kuri gamina atsinaujinančias žaliavas (biomasę) ir perdirba šias žaliavas bei biologinės kilmės atliekas į pridėtinę vertę turinčius produktus - maistą, pašarus, pramoninius produktus, bioenergiją. LBTA aktyviai dalyvauja nacionalinės bioekonomikos strategijos vystyme ir įgyvendinime.

Manau, kad didžiausios XXI amžiaus

inovacijos gims biologijos ir technologijos sankirtoje. Prasideda nauja era.

– Steve Jobs, 2011 m.

0
JURIDINIAI NARIAI
0
UNIVERSITETAI
0
GARBĖS NARIAI
0
FIZINIAI NARIAI

Naujienos

RENGINIAI