LBTA siekia prisidėti prie ankstyvojo švietimo ir aktyviai dalyvauja gyvybės mokslų edukacijos programose. LBTA nariai kasmet aktyviai dalyvauja Europos biotechnologijos savaitės renginiuose, apie kuriuos daugiau informacijos galite rasti Renginių skiltyje.

 

VU Gyvybės mokslų centras kartu su LBTA kasmet organizuoja dviejų dienų seminarą pradinių mokyklų moksleiviams. Jau virš 10 metų, kiekvieną rudenį, į šį renginį pritraukiama apie 50-70 moksleivių iš visos Lietuvos. Vaikai dalyvauja paskaitose ir jiems vedamos ekskursijos po Gyvybės mokslų centro laboratorijas. Moksleivių grupės atlieka įvairius eksperimentus: imunofermentines analizes, mikroorganizmų genų inžineriją, biopolimerų struktūrų kompiuterinis modeliavimas, biotermodinamika, biokatalitinė sintezė ir kiti.

 

“Mobilioji Bioklasė” – UAB “Thermo Fisher Scientific Baltics ir Vilniaus Universiteto projektas, kuris jau dabar yra aplankęs daugiau nei 250 Lietuvos mokyklų. “Mobilioji Bioklasė” yra pirmasis toks projektas Lietuvoje, kurio metu moksleiviai turi unikalią galimybę, bent  trumpam, tapti tyrėjais, sužinoti daugiau apie biomokslų laimėjimus. Projekto metu, moksleiviai turi galimybę susipažinti su moksline įranga ir patys atlikti eksperimentus su DNR. Po Lietuvą “Mobili Bioklasė” keliauja su specialiai įrengta laboratorija, 8 jaunaisiais tyrėjais ir studentais, kurie greitai savo laboratoriją perkelia į mokyklos klases ir visai dienai užima susidomėjusius moksleivius.