„Ligence“ medikų komandos įkurtas startuolis, siūlantis dirbtinio intelekto sprendimus skirtus palengvinti kardiologų darbą. Širdies echoskopija šiuo metu reikalauja daug gydytojo rankų darbo, o paties tyrimo kokybė priklauso nuo gydytojo įgūdžių ir patirties. „Ligence“ siekia sumažinti gydytojo mechaninį darbą ir palengvinti jo kasdienybę širdies ultragarsiniuose tyrimuose pritaikant giliojo mokymosi neuroninius tinklus.
„Ligence“ komanda yra aktyvi startuolių ekosistemos dalyvė. „Naujojo knygnešio 2020“ konkurse, apdovanojančiame pažangius ir reikšmingus Lietuvoje sukurtus skaitmeninio turinio sprendimus, įmonė tapo metų startuoliu taip užsitikrindama kelialapį į Jungtinių Tautų globojamą konkursą „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (angl. World Summit Awards-WSA). O ten tapo jauniesiems inovacijų kūrėjams skirto konkurso „European Youth Award“ didžiuoju nugalėtoju. Startuolis taip pat įrodė savo neuroninių tinklų vystymo kompetencijas tarptautiniame konkurse „Pioneer“ bei „Innostars“ apdovanojimuose, kuriuos organizuoja Europos inovacijos ir technologijos institutas (angl. European Institute of Innovation and Technology-EIT), kuriuose „Ligence“ komandos nariai užėmė pirmą vietą.
Pernai mus užklupus COVID-19 pandemijai „Ligence“ savo ultragarsinės diagnostikos sprendimą nutarė pritaikyti ir kovai su koronaviruso infekcijos padariniais. Įmonė pateikė paraišką MITA konkursui „Life-saving innovations: stop COVID-19“ pagal ES investicijų priemonę „Inostartas“ pagal kurį kuria automatizuotą SARS-CoV-2 infekcijos sukelto širdies pažeidimo diagnostikos sistemą, taip sutrumpinant tyrimo bei kontakto su galimai infekuotais pacientais laiką. Šiam projektui tęstinumą suteikė ir Lietuvos verslo plėtros agentūra pagal priemonę „Eksperimentas“.
Mes linkime „Ligence“ komandai didelės sėkmės kuriant šiuos naujus sprendimus!
Plačiau su naujaisiais nariais galite susipažinti čia: https://www.ligence.io